O nas


IMG_0324-1

Witam serdecznie wszystkich odwiedzających naszą stronę domowej hodowli kotów rasy Devon Rex Eliar*PL. Większość hodowców może powiedzieć, kiedy zaczęła się ich przygoda z hodowlą zwierząt, w moim przypadku jest to trudne do określenia, gdyż wychowałem się na wsi, gdzie zwierzęta zawsze były hodowane te mniej i bardziej rasowe. W 2000 roku rozpocząłem hodowlę psów rasy sznaucer miniaturowy i uważam, że jest to wspaniała rasa, lecz z racji na przeprowadzenie się do Wrocławia musiałem zakończyć tę przygodę, gdyż uważam, że szczeniaki najlepiej się odchowują w domu z ogrodem.
Moja przeprowadzka do miasta była spowodowana dostaniem się na wymarzone studia, czyli na medycynę weterynaryjną. Tytuł lekarza weterynarii uzyskałem w 2011 roku i rozpocząłem studia doktoranckie również na tym samym Wydziale, gdzie tytuł doktora nauk weterynaryjnych uzyskałem w 2015 roku. Studia te pozwoliły mi jeszcze bardziej przekonać się, że zwierzęta są dla mnie bardzo ważne, a szczególnie ich zdrowie, szczęście i prawidłowy rozwój. Wiąże się to również z tym, iż swoim zwierzętom mogę zapewnić 24 godzinną fachową opiekę zarówno pod kątem zdrowotnym jak i hodowlanym.
Właśnie w czasie studiów doktoranckich, a dokładnie w wakacje 2013 roku zapragnąłem znowu rozpocząć wspaniałą przygodę z hodowlą zwierząt. Bardzo długo zastanawiałem się jak pogodzić mieszkanie w mieście, ciężkie studia i pracę z obowiązkami związanymi z posiadaniem hodowli. I wszystkie drogi prowadziły do hodowli kotów, a dokładnie kotów rasy Devon Rex.
I tak 4 października trafiła do mnie najwspanialsza kotka tej rasy Bunga z hodowli Małe Druidy*PL.
Odkąd pojawiła się Bunga uważam, że koty to wyjątkowe stworzenia i nie wyobrażam sobie swojego domu bez nich. Wszystkim pragnącym poczuć to szczęście poznawania natury zwierząt pod własnym dachem polecam koty, a szczególnie rasę Devon Rex.